Sola Ice Tea Limona

Ice Tea Limona


Një ditë me diell, na vizitoi kubiku i akullit më i skalitur në botë, i cili hasi në limonin më të rrumbullakët që gjendej përreth, dhe tha: “Hej, ne kemi një ide të mrekullueshme për verën. Çaj i akullt Sola. Me limon!” Fjala dha shije dhe ne bashkëpunuam ngushtë për të shtrydhur një limon në një shtrydhëse akulli, më pas ata u shkrinë së bashku, kështu që ne i bashkuam ata dhe i drejtuam nëpër rafte, ku mezi presin të gjithë ata që duan të fillojnë diçka të re. 

DEKLARIMI NUTRITIV 

Deklarimi nutritiv për 100 ml 

Energji: 138 kJ/32 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 7,9 g
Prej të cilave sheqerna: 7,7 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g
Sola Ice Tea Breskev

Çdo ditë është e mbushur plot me mundësitë të cilat mund t'i shfrytëzosh në mënyrën tënde. Por duke qenë se asgjë nuk ecën pa ndonjë nxitje të mirë, këtu janë lëngjet Sola 100% me shije molle dhe portokalli. Janë të përsosur me çdo mëngjes, zemër, pushim në shkollë, drekë, midis takimeve, darkë, pije pas stërvitjes ose kur të shijon më shumë. Për më tepër, janë plot me vitamina dhe ta bëjnë ditën 100% #SolaOn   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 160 kJ/38 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 9,2 g
Prej të cilave sheqerna: 9,1 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g

Ice Tea Breskev

Sola Ice Tea Brusnica

Ice Tea boronicë e kuqe


Ngjyra kuqe e këtij çaji të ftohtë bie në sy menjëherë, ndaj ai mbretëron me vite në të gjitha raftet e supermarketeve dhe tavolinat familjare. Nëse nuk e keni provuar ende, imagjinoni këtë simfoni të boronicës së kuqe amerikane, mollës dhe limonit të cilët shkojnë aq mirë njëra me tjetrën, sa hapja e kapakut me një ditë të nxehtë vere. Qoftë në shishe plastike 0,5 ose 1,5 l, gjithmonë na bën për vete.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 159 kJ/37 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 9,1 g
Prej të cilave sheqerna: 9,1 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g
Sola Zeliščni Čaj

Nëse jeni afër pikës së vlimit, rekomandojmë të provoni këtë çaj misterioz i cili u mbajt i fshehtë nga stër-stër-stër-stërgjyshet tona dhe ndoshta edhe nga ndonjë stërgjysh. Ai përmban (çaji, jo gjyshi) nenexhik, bar blete, bar limoni, lule kamomili dhe fara finoku. Në frymen e edukatës së vjetër, konservuesit dhe ngjyruesit artificial nuk kanë ç'kërkojnë këtu.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Hranilna vrednost na 100 ml / 250 ml   

Energji: 103 kJ/24 kcal 258 kJ/60 kcal
Yndyrë: 0 g 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g 0 g
Karbohidrate: 5,9 g 14,8 g
Prej të cilave sheqerna: 5,9 g 14,8 g
Proteina: 0 g 0 g
Kripë: 0 g 0 g

Sola Zeliščni Čaj

Sola Metin Čaj

Sola Metin Čaj


Nekega dne se je pri nas oglasila babica in povprašala, če vemo, kako se dela okusen Metin čaj. »Ravno delamo na tem,« smo odgovorili. Dali smo ji ga za poizkusit in pokimala je v znak zadovoljstva ter dodala: »Dajem vam dovoljenje, da ta Metin čaj pijejo vnukinje in vnuki vseh starosti. Po okusu razberem, da ima 30 % manj sladkorja. Sedaj pa grem na tržnico,« je rekla, se usedla na svoj doma izdelan skiro na sončne celice ter nam pomahala v slovo. In še danes lahko uživate v Metinem čaju povsem po svoje – z ledom v kozarcu, prijetno pogretem v skodelici ali pa kar neposredno iz plastenke.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Hranilna vrednost na 100 ml / 250 ml   

Energji: 110 kJ/26 kcal 275 kJ/65 kcal
Yndyrë: 0 g 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g 0 g
Karbohidrate: 6,3 g 15,8 g
Prej të cilave sheqerna: 6,2 g 15,5 g
Proteina: 0 g 0 g
Kripë: 0 g 0 g
Multisola

Zgjedhja e duhur për ata që kryejnë disa detyra njëkohësisht ose për ata që fokusohen tek vetëm një gjë. Madje, disa detyra janë më të vështira dhe më të lodhshme se ç'duken në shikim të parë. Dhe pikërisht atëherë është më mirë të marrësh ndihmën e duhur nga portokalli, limoni, ananasi, rrushi i bardhë, marakuja, mandarina, bananja, mangoja dhe gujava. Një emër aq i gjatë nuk është shumë praktik, ndaj kanë vendosur ta quajnë "Multi Sola" dhe kjo nofkë u shkon shumë mirë. Ofrohen në forma të ndryshme: kanaçe, shishe plastike të përmasave të ndryshme dhe me ambalazh praktik Pure-Pak®.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 196 kJ/46 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 11 g
Prej të cilave sheqerna: 11 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g
Vitamina: (% PDV)
Vitaminë C: 12 mg (15 %)
Niacinë: 2,7 mg (16,9 %)
Vitaminë E: 1,8 mg (15 %)
Acid pantotenik: 0,9 mg (15 %)
Vitaminë B6: 0,3 mg (21,4 %)
Vitaminë A (nga provitamina A): 240 µg (30 %)
Tiaminë: 0,21 mg (19 %)
Acid folik: 30 µg (15 %)
Biotinë: 23 µg (45 %)
Vitaminë B12: 0,38 µg (15 %)

Multisola

Sola Limonadë

Sola Limonadë


Me çdo pije të preferuar njeriu bie në dashuri që në gllënkë të parë, kurse Sola Limonadë ka qenë protagonisti i shumë historive të shijshme. Shija e saj e veçantë shtëpiake e limonit, limonit të athët dhe portokallit të freskon në momentin kur të prek buzën. Nëse Sola Limonadë do të fitonte ndonjë çmim, në fjalimin e pranimit me siguri do të përmendte bollëkun e vitaminës C e cila e shoqëron kudo. Dhe kjo në shishe plastike prej 0,5 dhe 1,5 l.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 152 kJ / 36 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 8,6 g
Prej të cilave sheqerna: 8,6 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g
Vitaminë C: 12 mg (15 %)
Sola jabolko

Molla e parë do të ishte shumë krenare po të dinte se stër-stër- stër-stërnipërit e saj do të argetoheshin bashkë në një lëng aq të mirë si Sola. I shtrydhur nga mollat më të shijshme për të shuar çdo etje dhe tejkaluar çdo lloj sfide. Është i përsosur për të vrapuar shpejt pas autobusit, për të mësuar shpejt, ose për t'i dhënë monoçikletës akoma më shpejt, ose për të kënduar këngët e improvizuara në dush. Mund të zgjidhni midis kanaçes 0,33 l.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 201 kJ/47 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 11,7 g
Prej të cilave sheqerna: 11,3 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g

Sola Mollë

Sola pomaračna

Sola Portokall


Lëng i cili kujdeset që të mos mbetesh vetëm lëvozhgë. Nëse do t'i sigurosh vetes mjaftueshëm fruta freskuese, dozën e plotë të vitaminës C për sistemin tënd të imunitetit dhe shijen e natyrës e ke prioritet, atëherë Sola portokall është lëng njëqind përqind për ty. Mund ta marrësh kudo dhe kurdo. Mund të jetë tifozi juaj më i zjarrtë kur mëson natën, kur ha zemër pasdite ose je duke dhënë provimin e fundit të vitit shkollor. Sido që të jetë, e ke në kanaçe prej 0,33 l.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 203 kJ/48 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0g
Karbohidrate: 11,9 g
Prej të cilave sheqerna: 11,3 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0 g
Sola IsoŠport

(Për një eksperiencë më të mirë, rekomandojmë të bëni ushtrime gjatë leximit të teksit)
Nëse vrapon për të kapur një pije izotonike joalkolike e cila përmban të gjitha karbohidratet, vitaminat dhe mineralet për rigjenerimin e trupit pas aktiviteteve sportive, atëherë më mirë është të kapësh një Sola IsoSport. Do të të gdhendet përgjithmonë në sythat e shijes me shijen e saj tipike të agrumeve, falë limonit, qitros dhe mandarinës.
(tani mund të pushosh së bëri ushtrime.)
Mund të shpërblesh veten me një Sola IsoSport 0,5 litërsh. Urime.   

DEKLARIMI NUTRITIV   

Deklarimi nutritiv për 100 ml   

Energji: 78 kJ / 18,3 kcal
Yndyrë: 0 g
prej të cilave të ngopura: 0 g
Karbohidrate: 4,0 g
Prej të cilave sheqerna: 4,0 g
Proteina: 0 g
Kripë: 0,03 g
Vitamina: (% PDV )
Niacinë: 2,7 mg (16,9 %)
Vitaminë E: 1,8 mg (15 %)
Acid pantotenik: 0,9 mg (15 %)
Vitaminë B6: 0,3 mg (21,4 %)
Acid folik: 30 µg (15 %)

Sola IsoSport

Web-faqja jonë përdor disa llojë të kukive të cilët ua mundësojnë përdoruesve një eksperiencë më të mirë, dhe neve na mundësojnë qasjen më të mirë në mënyrën e përdorimit të kësaj web-faqjeje për të përmirësuar produktet dhe shërbimet tona.

Emri i kukive

Koha e ruajtjes

Kontrollori

Qëllimi i përpunimit të të dhënave

_ga

2 leti

Google Analytics

Statistika e vizitës së web-faqes

_gid

24 ur

Google Analytics

Statistika e vizitës së web-faqes

_gat_gtag_UA_2261127_1

1 minuta

Google Analytics

Statistika e vizitës së web-faqes

RUAJ
sqAlbanian
sl_SISlovenian en_GBEnglish hrCroatian sqAlbanian